GYM

PERSONAL TRAINING

Personal Training, profesyonel eğitmenlerimiz tarafından kişiye özel egzersiz programları hazırlanarak, antreman süresince eğitmen ile bire bir uygulanmasıdır.

Personal trainer, sizlerin farklı ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak için egzersiz planı hazırlarken standart programlardan farklı olarak; sizin sağlık durumunuzu, fizyolojik durumunuzu, spor geçmişinizi, yaşam tarzınızı, alışkanlıklarınızı ve psikolojik durumunuzu (sinirli, mutsuz, çabuk sıkılan vb…) değerlendirerek, ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda egzersiz programı hazırlanır.

Çalışmaların tüm detayları kişiye özel bir dosyanızda saklanır. Periyodik ölçümler ve testler yaparak gelişiminiz takip edilir. Hedeflenen sonuca ulaşmanın anahtarı, sizlerin antrenman programlarına düzenli, disiplinli ve ayrıntılara dikkat ederek uygulamalarına bağlıdır.

Personal trainerlarımız bütün bunların aksamadan yapılması için sizlerin motivasyonunu en yüksek seviyede tutar, ayrıca sizin beklentileriniz doğrultusunda yaşam kalitelerini yükseltecek alışkanlıklar kazandırır. Böylece hedeflenen sonuca ulaşmak kaçınılmazdır.
Personal Trainerlarımızın size kazandıracakları

Hedeflerinize ulaşma süresini kısaltır.
Kilo alma, kilo verme, incelme, sıkılaşma, büyüme.
Fizyolojik rahatsızlıklar ve tedavi sonrası güçlenmeyi sağlar.
Program dahilindeki tüm egzersizleri size en uygun teknikle uygulamanızı sağlar.
Antreman esnasında sakatlık yaşama riskini minumuma indirir.
Motivasyonunuzu her zaman üst seviyede tutar.
Spor ve egzersizi bir yasam tarzı olarak görmenize katkı sağlar.
Doğru beslenme ile ilgili bilinç seviyenizi yükseltir.
Dinlenme periyodunuzu düzenler.
Kendinize güveninizi artıracak bir dış görünüş.
İstek dahilinde bölgesel çalışma.
Birebir gelişim takip edilir.
Kişinin bireysel ihtiyaçları ve şikayetleri göz önünde tutularak program hazırlanır.
Bir süre sonra eğitmeniniz sizin için artık bir eğitmenden fazlası olacak, size sıkıcı gelen egzersiz periyodu artık keyif verir duruma gelecek.

SQUASH KORTU

Raket sporlarının meraklıları için çeviklik ve hızınızı kullanmak isterseniz eğlenceli ve temposu yüksek bir raket sporu olan squash’ı bir partner eşliğinde ya da teknik öğrenmek için eğitmen eşliğinde, tercih listenize ekleyebilirsiniz.

PİLATES STÜDYOSU

Vücut ve zihin koordinasyonunuzu geliştirebileceğiniz egzersizlerin yapıldığı stüdyodur. Postür analiziniz yapılıp sizin ihtiyaçlarınıza göre bir program hazırlanır. Bire bir veya birkaç kişi birlikte yapılan bu derste, duruş farkındalığınızı arttırmak, omurgayı destekleyen kasları kuvvetlendirmek ve ihtiyaç duyulan kasları esnetmek ya da kuvvetlendirmek üzere, pilates ekipmanları kullanılarak bir program uygulanır..

KARDİO VE DİRENÇ EGZERSİZLERİ ALANI

Daha güçlü kaslarla daha dayanıklı bir beden için fiziksel uygunluğunuz (alt & üst ekstrimite kuvveti ve gövde kuvveti) yaş ve cinsiyetinize göre değerlendirildikten sonra, güçlü ve zayıf taraflarınıza göre direnç egzersizleri programınız önem sırasına göre oluşturulur.
Direnç Egzersizleri Türleri
Bölgesel direnç aletleri (Açık ve kapalı kinetik zincir)
Serbest ağırlıklar
Yay direncine yönelik aletler.

STRETCHING ALANI

Eklem hareket kabiliyetinizin artması ve daha esnek bir beden için tüm eklem ve kaslarınıza yönelik esneklik çalışmalarınızı sağlayan cihaz ve ekipmanları içerir. Eğitmeniniz, esnekliğinizi muhafaza etmek veya geliştirmek için özel çalışma yöntemlerini çalışma programınıza entegre ederek, sizin daha fazla verim almanız sağlanır.

ÖLÇÜM MERKEZİ

Vücut Kompozisyon Ölçüm ve Değerlendirilmesi:BIA (Bio-electrical Impedance) yöntemi kullanılarak vücut kompozisyonunuz (yağ oranı, su oranı, yağsız kitle vs.) tespit edilerek yaş ve cinsiyete özgü değerlendirmenin yapıldığı bir ölçümdür.
Kardiyovasküler Ölçüm (maxVO2) ve Değerlendirilmesi: İster sağlık, ister performans açısından olsun, egzersiz reçetenizin oluşturulmasını önemli ölçüde etkileyen bu parametrenin tespitinin yapıldığı, yaş ve cinsiyete özgü değerlendirmesinin yapıldığı bir ölçümdür..