OCEAN SPA

Masajlar

Spor Masajı

Spor masajı yaygın olarak uygulanan bağ dokusu masajlarından biridir. Hedef kitlesi; sporcuları, profesyonel dansçıları ve yoğun fitness aktiviteleri ile uğraşanları kapsamaktadır. Bu masaj türüne, İsveç usulü masajın sporcular için geliştirilmiş özel versiyonu da denilebilir. Spor masajını klasik masajdan ayıran en önemli özelliği ritim, süre ve basınç oranlarının farklı olmasıdır. Bilgi almak için tıklayınız »

Sırt Masajı

Sırt masajı gerginliği azaltır, ağrı ve sızıları dindirir ve rahatlama sağlar. Masaj kasları gevşetmekle kalmaz sağlığın korunmasına da katkıda bulunur. Bilgi almak için tıklayınız »

Reflexoloji

Genel anlamda vücutta biriken negatif enerji ve gerginlik hissinin doğrudan ayak altına yapılan masaj ile yok edilmesi olarak tanımlanmaktadır. Ayak tabanında bulunan reflex noktalarının her birinin, vücut içerisinde yer alan belli bir iç organı temsil ettiği varsayılmaktadır. Uyarılan bu refleks noktaları sayesinde kaybedilen enerjinin geri kazanılması, kan dolaşımının dengeye sokularak yorgunluk hissinin giderilmesi hedeflenir. Bu prensip uyarınca; mide bağırsak, kalp hastalıkları ile sinir sıkısması gibi nörolojik semptonların önlenmesinde yardımcı tedavi olarak tavsiye edilir. Bilgi almak için tıklayınız »

İsveç Masajları

Dünyada en yaygın olarak kullanılan masajdır. Tüm masaj manüplasyonlarının toplandığı,teknik olarak geniş bir yelpazeye sahip ve kaslar üzerinde derin etkisi olan bir masaj uygulamasıdır. Bilgi almak için tıklayınız »

Kleopatra Masajı

Tüm vücuda uygulanan bu masaj sırasında kullanılan bal ve süt, yapılarında bulunan doğal mineral ve enzimler sayesinde küratif etki yaratarak kireçlenmeyi önlemektedir. Kan dolaşımını hızlandırmak, gözenekleri açmak, toksinleri atmak ve ağrıları azaltmak gibi pozitif etkileri bulunan bu uygulama, aynı zamanda, vitamin desteği ile cildi besleyerek pürüzsüzleştirir. Bilgi almak için tıklayınız »

Osmanlı Masajı

Yosun masajı, selülit gidermede ve sıkılaştırmada oldukça etkili olan en eski doğal yöntemlerden biri. Yosun sayesinde vücuttaki toksinler atılıyor ve oksijen alımı kolaylaşarak dolaşım daha düzenli hale geliyor, içeriğindeki zengin vitamin ve minareler sayesinde selülitli bölgedeki yağları çözücü ve yenileyici etkisi vardır. Bilgi almak için tıklayınız »

Çamur Masajı

Kil masajı kil ve mineral sularını birleştirerek kas ve eklemleri rahatlatır,gözenekleri temizler ve cildin yumuşak ve yenilenmiş görünmesini sağlar. Daha önce denememiş misafirler için kilin çamurumsu görünümü merak uyandırabilir. Bu masaj üç aşamada uygulanır. Türk hamamının ortamı vücudu ısıtarak gözeneklerin açılması sağlar. Kısa bir süre bir sonra bütün vücut kil ile kaplanır ve masaj uygulanır. Sonunda ılık bir banyo ile kil vücuttan temizlenir. Bilgi almak için tıklayınız »

Kese - Köpük Masajı

Vücuttaki gözeneklerin açılmasını sağlar, ölü derinin atılmasını ve derinlemesine temizlik sağlar. Bilgi almak için tıklayınız »

Köpük Masajı

Geleneksel Türk hamamında kese ile deri üzerinde ölü hücrelerin atılarak deri gözeneklerinin açılması ve derinin rahat solunum yapmasını sağlamak ardından yapılan köpük masajı ile de kasların gevşetilmesi ve toksinlerin atılması için yapılan özgün ve mistik bir bakımdır. Bilgi almak için tıklayınız »

Kese

Vücudumuzun salgılamış olduğu ter yüksek miktarda toksin atık içerir. Kötü vücut kokusu ve yapışkan ter, bedendeki yoğun toksinlerin işaretidir. Hamam içerisinde yapılan kese zararlı toksinlerin vücuttan atımı sağlanır. Cilt üzerindeki ölü derinin alınması sonucu gözenekler açılır, cilt canlılık ve parlaklık kazanır. Bilgi almak için tıklayınız »

Anti-Sellülit Masajı

Genellikle bayanlarda deri altında portakal kabuğu şeklinde oluşan yağ tabakalarının yakılması için daha çok problemli bölgelerde yoğunlaşılarak uygun manüplasyonların seçilmesiyle yapılan bir masajdır. Bilgi almak için tıklayınız »

Medikal Sırt Masajı

Bilinen en eski tedavi yöntemlerinden biri de masaj ile tedavidir. Masajın refleks etkisi ile genel bir gevşeme sağlanır, mekanik etkisi ile de dolanım artar,kas içi yapışıklıklar azalır, kas içi sıvılar hareketlenir. Bilgi almak için tıklayınız »

Medikal Masaj

Gerginliği azaltır, var olan ağrı ve sızıları dindirir, rahatlama ve dinginlik sağlar. Çoğumuz ara sıra sırt ağrısı çeker, bilgisayar önünde veya masada kamburlaşır, kapasitemizi aşan ağır yükler taşır, biçimsiz pozisyonlarda oturur veya yatarız. Bunların hepsi de zamanla kasların gerilmesine ve düğümlenmesine yol açar. Medikal masaj türleri söz konusu bu kasları gevşeterek onların neden olduğu acı ve ağrıları hafifletir; omurgadan başlayarak tüm vücuda dağılan sinirleri doğrudan etkileyerek sinir sistemini rahatlatır. Bilgi almak için tıklayınız »

Lenfdrenaj Masajı

Lenf düğümlerinin açılmasıyla vücutta oluşan toksin ve ödemlerin venöz kanalları yardımlarıyla lenf düğümlerine,düşük şiddetli manüplasyonlarla taşınması için yapılan bir masajdır. Bilgi almak için tıklayınız »

Shiatsu Masajı

Daha çok problere yönelik,avuç içi ve vucudun değişik bölgeleri ile basınç yapılarak der-derialtı dokusunu ve sinir noktalarını uyarmak için mobilize masajla birlikte uygulanan bir baskı masaj tekniğidir.bu masajda hedef akupresür noktalarının geçtiği meridleyenlardir. Bilgi almak için tıklayınız »

Mandara Masajı

İki uzman tarafından ritmik olarak uygulanan masajdır. Özellikle lenf ve dolaşım sisteminde etkili olan, ruhu ve bedeni sakinleştiren, tüm organizmaya yayılan rahatlatıcı etkisi vardır. Bilgi almak için tıklayınız »

Bali Lulur Masajı

Bali Seremonisi adı verilen hazırlık aşaması sırasında; hafif masajlarla ölü derinin atılmasına yardımcı olan 'lulur' isimli bitkisel peeling işlemi uygulanmaktadır. Kişi, peeling işlemi sonrasında, bitkisel yağlarla zenginleştirilmiş çiçek banyosunda dinlenmeye alınır. Söz konusu bu banyo cildin nem kazanımına destek vermenin yanı sıra kasların gevşemesine de yardımcı olmaktadır. Banyodan sonra kişiye, sindirim sistemini rahatlatıcı etkileri olan özel bir bitki çayı içirilir. Bali Lulur uygulamalarının tamamı yaklaşık 90 dakikalık bir süreyi kapsamaktadır. Bilgi almak için tıklayınız »

Bali Masajı

Vücuttaki enerji noktaları üzerine tatbik edilen etkili baskılar; yumuşak vuruşlar ve gerekli gerinme hareketleri ile birlikte yüzeydeki kas dokusunu geçerek çok daha derinlere etki eder. Bu masaj vücuttaki tüm enerji merkezlerinin dengelenmesini tüm iç sistemlerin birbirleri ile bütünleşmesini sağlar. Bu masaj sırasında kullanılan doğal yağlarla birlikte kaslarda oluşan gerginlik giderilir, enerji seviyesi yükselerek dengelenir, tüm vücut ve zihinde olağanüstü bir rahatlama elde edilir. Bilgi almak için tıklayınız »

Manuel Tai Masajı

Vücudun enerji kanallarındaki tıkanıklarını giderilmek için yapılan streching hareketleri bütünüdür.Thai masajı reflexology ile kombine edilerek de kullanılır. Bilgi almak için tıklayınız »

Hint Baş Masajı

Indian Champisage adıyla da tanınan Hint Kafa Masajı; omuzlar, kollar, boyun, saç dipleri, yüz ve kulak masajıyla enerji dengeleme hareketlerini birleştirir. Batıda 1980’li yılların başında Narendra Mehta tarafından geliştirilen teknik kökenini,Hindistan’da 1000 yıldan uzun zamandır uygulanan geleneksel Champi (kafa masajı)’den alır. Ağrı ve sızılar, stres semptomları, uykusuzluk ve hatta saç dökülmesi problemlerine yardımcı olduğu bilinen terapinin rahatlatıcı ve yatıştırıcı etkisi kuvvetlidir. Bilgi almak için tıklayınız »

Süre : 30 dk.

Ayurveda Masajı

Vücudu,ruhu ve zihni olağanüstü rahatlatan bu uygulama sırasında özel ayurvedik yağlarla kişinin bünyesine uygun komple vücut masajı yapılmaktadır. Bu geleneksel masaj,organizmada bulunan enerji kanallarını uyararak kan dolaşımını ve enerji akımını harekete geçirir,vücudun savunma mekanizmalarını güçlendirir ve zararlı maddelerin vücuttan atılmasını kolaylaştırır. Bilgi almak için tıklayınız »

Taş Masajı

Bu masaj pürüzsüz ılık taşlarla vücudunuza uzun akıcı vuruşlarla yapılır. Ayrıca taşlar gerginliği azaltmak için de stratejik enerji noktalarına yerleştirilir. Bu tedavi vücuttan toksinleri atarak, lenf sistemine iyi gelen rahatlamayı ve derin dolaşımı sağlar. Bilgi almak için tıklayınız »

Altın Masajı

Altın, görsel zarafetinin yanında, duyulara da zenginlik katan değerli bir maddedir. Uygulama, hamamda veya masaj odasında, bitki kesesi yapılarak ölü derinin temizlenmesiyle başlar. Hafif masajla yapılan yosun maskesi, vücutta 15 dakika bekletilir. Ritüel, altın karışımı ile bütün vücuda yapılan 40 dakikalık masaj ile sona erer. Bilgi almak için tıklayınız »

Bal Masajı

Bilinen en eski Tibet terapilerinden biri olan bal masajı,yumuşak doku masajı olarak bilinir. Bal masajının etkileri temel olarak insan cildi ve balın vitaminler,minareler,amino asitler gibi aktif biyolojik özellikleri ve besleyici bileşenlerinin etkileşimi ile görülür. Bal masajı kas ve iskelet sistemi rahatsızlıklarında, solunum yolu hastalıklarında iyi bir tedavi yolu olarak gösterilir. Ayrıca bal masajının önemli bir kozmetik unsuru da bulunur. Terapi zihinsel ve fiziksel yorgunluk, uyku bozukluluğu gibi rahatsızlıklar içinde iyi bir iyileştirici ve engelleyici metottur. Bilgi almak için tıklayınız »

Aromaterapi Masajı

Tüm vücuda aromatik esanslar la birlikte kişi üzerine uyarıcı manüplasyonlar kullanılmadan şiddet ve tonusu düşük ahenk içinde,kişiyi hem dinlendirmek hemde psikolojik rahatlık sağlayan bir masajdır. Bilgi almak için tıklayınız »

Vitamin Masajı

Çeşitli meyve suları ve yoğurtla yapılan özel bir masajdır.Vücudun vitamin ve glikoz ile beslenmesini ve vücudun gençleşmesi için yapılan bir masajdır. Bilgi almak için tıklayınız »

Relax Masaj

Masaj; sağlığa ulaşmanın ve sağlıklı kalmanın en kolay yollarından biridir ve hepimiz bunu doğallıkla yaparız. Ağrıyan bir omzu ovmak, endişeden kırışmış bir alın üzerinde elimizi gezdirmek hepimizde doğuştan var olan iyileştirici bir güçtür. Baş ağrısı, ağrı-sızı, uykusuzluk ve stres tek bir basit araçla dindirilebilir : Ellerimiz…Relaxing masajı içerisindeki; lavanta-bergamot, chamomile gibi rahatlatıcı özlerle cilt ve vücut huzura kavuşmuş olur. Bilgi almak için tıklayınız »